Chata Eva, Deštné v O.h.

 

Chata Eva - něco o nás...

 
chata eva na titul

Chata Eva se nachází v klidném centru Orlických hor, které byly v roce 1969 vyhlášeny chráněnou krajinnou oblastí. Srubová chata je 400 m od centra obce i čtyř uměle zasněžovaných sjezdovek v údolí potoka Bělá, oddělená od silnice potokem a pásem lesa. Deštné v O.h. se nachází v hustě zalesněné krajině v nadmořské výšce 650 m n. m. s nenáročnými terény a nejvyšším vrcholem Velká Deštná 1115 m. n. m. Orlické hory jsou ideální pro turistiku, cykloturistiku, sjezdové a klasické lyžování.

Zimní aktivity:
Přímo u chaty se nachází lyžařský vlek (200 m dlouhý). V zimě je na Deštné turistů nejvíce. Upravené lyžařské vleky jsou na svazích pro závodní i rekreační lyžování. K dispozici je zde 10 lyžařských vleků v celkové délce 6,5 km. Z toho je 3 km s umělým zasněžováním. Na vlecích je odbavení turnikety, občerstvení a parkoviště zdarma. U sjezdovek funguje půjčovna a servis lyží. Pro děti od 3 let do 12-ti let je zde lyžařská škola, která zábavnou formou učí základy lyžování. Výuka je individuální, soukromá a nebo skupinová. V nejbližším okolí obce je ráj pro běžkaře, několik desítek kilometrů běžeckých tratí je neustále udržováno. Náročnější mohou ráno vyjet autobusem do Říček, využít vleku na Zakletý vrch a vrátit se po hřebenech zpět do Deštné. Kombinovat lze mnoho druhů zimních sportů.

Letní aktivity:
V letním období se nabízí možnost cykloturistiky, jsou zde velice dobře značené cyklotrasy, dále je v obci krytý bazén se saunou, tenisové kurty, půjčovna horských kol, turistická jízdárna ADAM – vyjížďky na koních, hypoterapie, možnost návštěvy muzea zimních sportů a řemesel.

Autobusové spojení:
50 m autobusová zastávka – Chata Eva

Vlakové spojení:
18 km Dobruška, poté autobusem02.11.2009 09:44:00 |
stálý odkaz
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se